چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
ساعت : ۱۴:۴۹
کد خبر: ۱۲۶۹۹۸
|
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
مهلت ارسال اثر به چهلمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران تا ۲۰ مهر تمدید شد.
مهلت ارسال اثر به جایزه کتاب سال تمدید شدبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، با توجه به استقبال و درخواست ناشران و پدیدآورندگان، دبیرخانه چهلمین جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با تمدید مهلت ارسال اثر به این دوره از جایزه، از ناشران، پژوهشگران، محققان، مؤلفان، مترجمان و مصححان دعوت کرد با ثبت‌نام در تارنمای اینترنتی ketabsal.ketab.ir کتاب یا کتاب‌های پیشنهادی خود را تا ۲۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱ به دبیرخانه این جایزه ارسال کنند.

خبرگزاری مهر افزود: جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با هدف شناسایی و معرفی کتاب‌های برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب جامعه اسلامی، حفظ استقلال و هویت فرهنگی و حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص در بهمن ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

بر اساس فراخوان این جایزه، کتاب‌های ارسالی باید برای نخستین‌بار در سال ۱۴۰۰ منتشر شده باشند و جز کتاب‌های کمک درسی و عکس‌برداری شده نباشد. همچنین کتاب باید دارای برگه اعلام وصول باشد.

تنها کتاب‌هایی در این جایزه مورد داوری و ارزیابی قرار می‌گیرند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را در تارنمای جایزه تکمیل و به همراه دو نسخه از کتاب به دبیرخانه ارسال کند. همچنین گفتنی است آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد.

کتاب‌های داستان کوتاه، داستان بلند، رمان بزرگسال، پژوهش و نقد ادبی (تألیف)، مستندنگاری، شعر بزرگسال و شعر کودک و نوجوان به دلیل همپوشانی با «جایزه جلال آل‌احمد» و «جشنواره شعر فجر» در جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران داوری و بررسی نمی‌شوند.
نظر شما