پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۰۵:۴۸
کد خبر: ۳۹۵۹۸
|
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۰
«سيروس صابر» بازيگر سينما و تلويزيون در سن 71 سالگي درگذشت.

به گزارش شهر، «سيروس صابر» بازيگر سينما و تلويزيون روز گذشته در سن 71 سالگي درگذشت.

روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز در خصوص درگذشت اين بازيگر نوشته‌ است: اهل همين شهر بود و با هنر عجين، هنر ناب را مي‌شناخت و آن را به نان و نام نمي‌فروخت. اهل همين شهر بود و پيوندي ناگسستني با مردم داشت از سال‌هاي دور آمده بود و « هنر» او را برگزيده بود تا خادمش باشد اما...سيروس صابر درگذشت. خبر چقدر ناگهاني بود. انگار همين ديروز بود كه برايش جشن گرفتند و بزرگ داشت. مردي از اهالي هنر كه زير سقف همين شهر زندگي مي‌كرد. در حوالي سال 1319 سوار بر قطار زندگي شد. پا به پاي اين سال‌ها آمد و با خوب و بد روزگار ساخت. مردي از جنس مردم، نامش صابر بود و با صبوري زندگي كرد.سيروس صابر رفت تا ما در حسرت از دست دادن يك هنرمند ديگر بمانيم. از قطار زندگي پياده شد و براي ما كه در آن به سمت ايستگاه ديگري مي رويم دست تكان داد و رفت.او رفت تا نامش و يادش را با آثارش دوره كنيم. با «مردان آنجلس»، با «مريم مقدس»، با «پهلوانان نمي‌ميرند»، با «ملك سليمان» و ...او رفت اما به همه آموخت كه «شهرت ديري نمي‌پايد» و بايد در جست‌وجوي هنر ناب بود با كارنامه‌اي درخشان از فيلم و سريال و تو مي‌تواني در همان فيلم‌ها توي همين سريال‌ها ببيني كه نفس مي‌كشد، راه مي‌رود و حرف مي‌زند... او ماندگار است و تا تاريخ هست به حياتش ادامه مي‌دهد.
بيست و چهار آبان 1389 بود؛ زماني كه مي‌خواستند نامش را بر تالار اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي البرز بگذارند، فروتنانه روبه‌روي مردم ايستاد و از دلواپسي‌هاي هنري‌اش گفت، از شهرت كاذب، از هنر ناب، هنر متقي، هنري كه گوشه چشمي به ديانت دارد ... به خدا...
با بيماري جنگيد اما نتوانست بماند، بالاخره در ايستگاه 17 خرداد 1390 از قطار زندگي پياده شد. براي ما كه در قطار به سوي مقصد مي‌رويم و روزها و ساعت‌ها و دقيقه‌هايمان را نفس مي‌كشيم دستي تكان داد و رفت. لبخند زد و رفت او از ابتدا مسيرش را تعيين كرده بود و به همان سمت و سو رفت تا در بزرگداشت‌ها يادش كنيم با فيلم‌ها و سريال‌هاي فاخري كه در آن نقشي به عهده داشت.

نظر شما