پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
ساعت : ۰۵:۱۷
کد خبر: ۹۲۸۳۰
|
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
رییس فرهنگسرای گلستان خبر داد:
همزمان با فرارسیدن روزهای پرفیض و برکت ماه رمضان فرهنگسرای گلستان با هدف بهره‌گیری شهروندان از فیوضات معنوی این ماه مبارک برنامه‌های متنوعی را با عنوان «برآستان جانان» با شعار بهار معنویت در مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت برای خانواده‌ها برگزار می‌کند.
بهار معنویت در منطقه هشت شکوفا می‌شودبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیر فرهنگی هنری منطقه هشت در راستای اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان گفت: در مجموعه برنامه‌های ویژه ماه رمضان که با عنوان «برآستان جانان» در منطقه هشت اجرا می‌شود، هر روز جزء خوانی قرآن کریم و سخنرانی مذهبی همزمان با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در فرهنگسرای گلستان دایر است.

ناصر امین زاده با بیان اینکه حضور کارشناس مذهبی برای پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام از برنامه‌های مهم مراکز فرهنگی هنری منطقه هشت در ماه رمضان است، افزود: برگزاری مسابقات ویژه قرآنی در «دوشنبه‌های قرآنی» که تاکنون با بیش از ۱۰۰ اجرا در مساجد منطقه برگزار شده در این ماه نیز ادامه یافته و با حضور قاریان مطرح کشور در ۵ مسجد پیش از نماز مغرب و عشا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های معنوی این ماه در تمام مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت اظهار داشت: خانه فرهنگ سلام کرسی تلاوت قرآن کریم را  با عنوان «محفل انس با قرآن» و قرائت زیارت پرفیض عاشورا را باعنوان  «نوای عاشورایی» چهارشنبه هر هفته برگزار می‌کند.

رییس فرهنگسرای گلستان با بیان اینکه یکی از اهداف مهم این مدیریت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت است افزود: «در کوی نیکنامان» با هدف تجلیل از خانواده شهدا پنج شنبه‌های هرهفته برگزار می‌شود و تا کنون از خانواده گرانقدر ۷۳ شهید در این برنامه تجلیل شده است.

وی با تاکید بر نقش خانواده در سبک زندگی اسلامی و غنیمت دانستن ماه مبارک برای تبیین و ترویج آموزه‌های صحیح زندگی اشاره کرد: برنامه «زندگی آموختنی است» باحضور حجت الاسلام دکتر سید محسن علوی با موضوعات تربیت اسلامی و «طب الرضا» با رویکرد تغذیه سالم در ماه مبارک میزبان علاقه‌مندان است.

امین زاده ضمن تاکید بر استمرار قدرتمند برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی در ماه رمضان‌، تصریح کرد: «بوستان اندیشه» نمایشگاه کتب قرآنی و مذهبی، مسابقه جدول ماه، مسابقه کتابخوانی «دومین ستاره» که  به مناسبت میلاد امام حسن در خانه فرهنگ سلام برگزار می‌شود و مسابقه «حدیث آفتاب» از برنامه‌های مهم حوزه فرهنگ در این منطقه است.

وی با تأکید بر اینکه همزمان با شهادت حضرت امیرالمومنین (ع) شب شعر آیینی در فرهنگسرای گلستان برگزار خواهد شد، عنوان کرد: نمایشگاه تصویرسازی باغ ملکوت، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشیخط «شور شکسته»، نمایشگاه آثار موزه و کتابخانه «دستان دعا» و نمایشگاه عکس «فراغ یار» قدس نیز از برنامه‌های مهمی است که در ماه مبارک رمضان در مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت برگزار خواهد شد.

ناصر امین زاده  با اشاره به  کلام بینانگزار کبیر انقلاب که روز قدس را روز مقابله مستضعفين عليه مستكبرين دانستند، اعلام کرد: «فرهنگسرای قدس» در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با برنامه‌های ویژه ای در دفاع از مردم مظلوم فلسطین برپا می‌شود.
 
شرکت در این برنامه‌ها برای تمامی شهروندان آزاد و رایگان است. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ تماس بگیرند.

نظر شما