سه‌شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹
ساعت : ۰۱:۵۶
کد خبر: ۹۴۵۲۲
|
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
رییس فرهنگ‌سرای رضوان به همراه کارکنان این مرکز به مناسبت زادروز شهید علیرضا موحد دانش در برنامه هفتگی «به تماشای سرو» با خانواده این شهید دیدار می‌کند.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برنامه هفتگی «به تماشای سرو» به مناسبت زادروز شهید علیرضا موحد دانش روز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۷ در منزل شهید برگزار می‌شود و سیره رفتاری و سلوک تربیتی وی در قالب بیان خاطرات از زبان والدین و خانواده‌اش مرور خواهد شد.

شهید علیرضا موحد دانش متولد ۲۷ شهریور ۱۳۳۷ بود و در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۲ در منطقه حاج عمران، در حالی که فرماندهی تیپ ۱۰ سیدالشهدا (ع) را به عهده داشت، به شهادت رسید. گفته می‌شود وی در حالی که زخمی بود خودش را به سنگر عراقی‌ها رسانده، سیم ارتباطی آنان را با دندان جویده تا مانع ارتباط آنها با عقبه شود. پس از قطع سیم دشمن متوجه این کار شده و او را به رگبار می‌بندد. مزار این شهید در قطعه ۲۴ بهشت زهرا (س) واقع شده است. 

تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا در کنار پاسداشت آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی همچون (ایثار، جهاد، شهادت و مقاومت)، ثبت و ضبط خاطرات شهدا از زبان خانواده‌اش به منظور آشنایی بیشتر با سیره رفتاری شهدا و همچنین باز نشر این خاطرات ارزشمند از اهداف برگزاری برنامه هفتگی «به تماشای سرو» است.

علاقه‌مندان برای بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگ‌سرای رضوان می‌توانند به نشانی بهشت زهرا (س)، ورودی گلزار مطهر شهدا، مقابل جایگاه جلوس تاریخی امام خمینی (ره) مراجعه کنند و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۵۵۲۰۲۲۱۸ تماس بگیرند.
نظر شما