يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
ساعت : ۰۷:۲۴
کد خبر: ۹۹۳۱۶
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران اعلام کرد: به مناسبت «روز تهران» برگزاری تورهای ویژه تهران گردی در مناطق ۲۲گانه پایتخت برنامه‌ریزی شده است.
پایتخت به استقبال روز تهران می‌رود / کاخ گلستان، میزبان ویژه‌برنامه روز تهرانبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمد علی کریمی با اشاره به نامگذاری ۱۴ مهر با عنوان روز تهران به وجه تسمیه این موضوع پرداخت و گفت: ۱۴ مهر ۱۲۸۶ خورشیدی، متمم قانون اساسی مشروطیت به تصویب مجلس شورای ملی رسید که در اصل ۴ آن تهران به عنوان پایتخت ایران رسمیت قانونی پیدا کرد و بر این اساس، شورای اسلامی شهر تهران این روز را به عنوان «روز تهران» نامگذاری کرد.
 
وی با اشاره به ویژه برنامه‌های مدیریت شهری برای این روز اظهار داشت: قرار است روز شنبه ۱۴ مهر با حضور شهردار تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از شخصیت‌های فرهنگی و تهران‌شناسان مراسم روز تهران در کاخ گلستان برگزار شود.
 
به گفته کریمی دلیل انتخاب کاخ گلستان برای برگزاری ویژه‌برنامه روز تهران این است که قدمت این بنا به دوره کریم خان زند باز می‌گردد و تنها بنای تاریخی در استان تهران به شمار می‌رود که به ثبت جهانی رسیده است.
 
وی با یادآوری این نکته که برنامه‌های روز تهران امسال در قالب «هفته تهران» از ۱۴ تا ۲۰ مهرماه در مناطق ۲۲ گانه برگزار می‌شود، گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تورهای گردشگری ویژه دانش آموزان را به صورت ویژه در این هفته برگزار می‌کند.
 
رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ادامه داد: ستاد گردشگری شهرداری تهران نیز با هدف آشنایی شهروندان با هویت تاریخی پایتخت تورهای تهران‌گردی را در رینگ‌های گردشگری برگزار می‌کند؛ علاوه بر این، تمامی مناطق به فراخور امکانات در دسترس، مجموعه برنامه‌های متناسب با روز تهران را برگزار می‌کنند.
 
کریمی همچنین از همکاری مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و سازمان زیباسازی برای مناسب‌سازی چهره شهر همزمان با روز تهران خبر داد و گفت: قرار است در قالب طرح «شهر موزه تهران» تصاویر مجموعه‌ای از بناهای تاریخی پایتخت در نقاط مختلف شهر به نمایش گذاشته شود.
 
وی همچنین بر اهتمام شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای برگزاری مراسم فرهنگی روز تهران تاکید و تصریح کرد: شهرداری تهران با محوریت برنامه‌های تهران‌گردی احمد مسجد جامعی و با هماهنگی نهادهای مختلف از جمله اداره کل ارشاد استان تهران، اداره کل میراث استان تهران، شرکت ملی پست، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان‌های مردم نهاد همچون کمیته حفاظت و پیگیری بناهای تاریخی و انجمن دوستداران تهران مجموعه برنامه‌های روز تهران را برگزار می‌کند.
نظر شما