چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
ساعت : ۰۸:۰۷
کد خبر: ۹۹۶۱۸
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
فراخوان بخش مسابقه «مقالات رادی شناسی» نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام شد.
مسابقه «مقالات رادی شناسی» در نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادیبه گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فراخوان بخش مقالات رادی شناسی که به صورت رقابتی برگزار می‌شود در چندین بخش متنوع اعلام شد. 

علاقه‌مندان شرکت در این بخش می‌توانند تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۹ آبان ۹۷ نسبت به ارسال چکیده مقالات خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند. بر همین اساس در روز ۳۰ آذر نیز اصل مقالات پذیرفته شده می‌بایست به دبیرخانه ارسال شود. سیمنار رادی شناسی روز یکشنبه ۲۳  دی ماه برگزار می‌شود. 

موضوعات و عناوین 
۱- سبک زندگی ایرانی و بررسی نقش مفهوم شهر و شهرنشینی در شکل گیری تحولات اجتماعی ایران. 
۲- بررسی تطبیقی نمایشنامه‌های استاد اکبررادی با آثار ادبیات نمایشی جهان.
۳- گرته‌برداری، اقتباس و برداشت آزاد از آثار استاد اکبر رادی. 
۴- الف) تک آوایی یا چندآوایی در نقد آثار استاد اکبر رادی. 
     ب) بررسی آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد تکوینی. 
     ج) افق‌های تفسیر آثار استاد اکبر رادی از دیدگاه نقد هرمنوتیکی. 
۵- شیوه‌های کارگردانی نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی. 

شرایط و مقررات:
۱. بخش رقابتی مقالات رادی شناسی، صرفا اختصاص به آثار استاد اکبر رادی دارد.
۲. پذیرش آثار در این بخش با توجه به اهداف جشنواره و موضوعات و عناوین ذکر شده در این فراخوان به سطح علمی، کیفیت، تازگی و جذابیت طرح مقاله پژوهشی بستگی دارد.
۳. مقالات منتخب هیئت داوران این بخش، برای ارائه در سمینار رادی شناسی معرفی و نیز در جلد ششم کتاب رادی شناسی منتشر خواهد شد.
۴. در این بخش مقالاتی که تا به حال در هیچ یک از مسابقات پژوهشی، سمینارها و همایش‌های علمی و جشنواره‌های دیگر شرکت نکرده باشند یا در نشریات و رسانه‌های مکتوب منتشر نشده باشند، مورد پذیرش دبیرخانه این جشنواره قرار می‌گیرند.
۵. مقاله برگزیده این بخش در آیین پایانی این جشنواره از سوی هیئت داوران معرفی خواهد شد. جوایز این بخش شامل نشان استاد اکبر رادی، دیپلم افتخار و جایزه نقدی است. 

مدارک مورد نیاز :
* ارسال سه نسخه از چکیده و اصل مقاله ی پژوهشی به نشانی دبیرخانه جشنواره و ارسال چکیده و اصل مقاله ی پژوهشی در قالب فایل Word به نشانی الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com
* ارسال یک قطعه عکس پژوهشگر به صورت فایل JPEG و خلاصه سوابق وی حد اکثر در 100 کلمه در فایل Word
* تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره 
بر پایه این گزارش علاقه‌مندان و متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق مکاتبه با پست الکترونیکی  دبیرخانه به آدرس: bonyaderadi@gmail.com و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگ‌سرای ارسباران، طبقه دوم مراجعه کنند. شماره تلفن‌های: ۲۲۸۷۲۸۱۸ تا ۲۰ و یا شماره تلفن ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵ اقدام کنند.

نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی  با دبیری بهزاد صدیقی ۲۲ تا ۲۸ دی ماه امسال با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی در شش بخشِ: مسابقه مونولوگ، مسابقه نمایش‌نامه‌نویسی، مسابقه نمایش نامه‌خوانی، مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی، پلاس (+)  در تهران برگزار می‌شود و در حاشیه آن نیز نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی و نمایشگاه عکس و اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی برپا می‌شود.

نظر شما