شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۴۵
کد خبر: ۱۱۳۸۵۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
نمایشگاه نقاشی مجازی با عنوان «کهکشان رنگ» به هنرمندی شبنم طالقانی در فضای مجازی منتشر شده است.
برگزاری نمایشگاه نقاشی مجازی  «کهکشان رنگ » در فرهنگسرای اشراق
به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی فرهنگ و هنر،نمایشگاه مجازی نقاشی «کهکشان رنگ » به شبنم طالقانی   با تکنیک آبسره به تعداد  20 عدد تا 20 بهمن برپا شده است
نقاشی کهکشان رنگ‌ها با  تکنیک آبسره است؛ آبسره (آبستره) به هنری اطلاق می‌شود که هیچ صورت یا شکل طبیعی در جهان در آن قابل شناسایی نیست و فقط از رنگ و فرم‌های تمثیلی و غیرطبیعی برای بیان مفاهیم خود بهره می‌گیرد.
 در معنای وسیعش می‌تواند به هر نوع هنری اطلاق شود که [اشیاء] و رخدادهای قابل شناخت را بازنمایی نمی‌کنند، ولی عموماً به آن گونه از آفرینش‌های هنر مدرن اطلاق می شود که از هر گونه تقلید طبیعت یا شبیه‌سازی آن، به مفهوم مرسوم آن در هنر اروپایی، روی می‌گردانند با ابزاری مثل کاردک می توان بر نقاشی رنگ روغن سطوح بافت دار ایجاد کرد. در این روش که با روش قلم مو بسیار متفاوت است شما می توانید به راحتی نقاشی های با طراحی خاص خود ایجاد کنید.
شبنم طالقانی از اعضای نقاشی دیواری سازمان زیبا سازی ، که در نمایشگاه های گروهی بسیاری شرکت کرده و مورد تقدیر از سوی وزارت فرهنگ و  ارشاد، مرکز هنرهای تجسمی  و.... قرار گرفته است.
 علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند به نشانی    eshragh_farhangsara    مراجعه کنند یا جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن    77326777     تماس بگیرند

نظر شما