چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۰۱:۵۷
کد خبر: ۱۱۶۴۵۴
|
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴
معاون فرهنگی آستان کریمه اهل بیت(ع) به تشریح برنامه های فرهنگی دهه کرامت این حرم شریف پرداخت.
برنامه های فرهنگی دهه کرامت حرم بانوی کرامت اعلام شد
به گزارش پایگاه نحلیلی خبری فرهنگ و هنر  ،حجت الاسلام والمسلمین احمدی، معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه (س)، در تشریح و اعلام برنامه‌های دهه کرامت آستان حضرت معصومه (س)با اشاره به اینکه بزرگداشت اهل بیت ارزش بالایی دارد، عنوان کرد: این ایام فرصت مناسبی برای پرداختن به مفاهیم دخترانه و ارج نهادن به این جنس که نیمی از جامعه بشری را تشکیل می‌دهند و نقش مادرانه و محوری نیز در تربیت انسان دارند، است‌.
وی ادامه داد: بعد از تحقیق و بررسی روز اول ذیقعده به‌عنوان روز میلاد حضرت معصومه(س) شناسایی شد و با توجه به لقب حضرت معصومه(س) که کریمه اهل بیت(ع) هستند این ایده داده شد که این دهه به عنوان دهه کرامت نامگذاری شود.
وی با اشاره به اینکه این ایام مصادف با انتخابات ریاست جمهوری شده که به اهمیت این موضوع افزوده است، اظهارکرد: نفس حضور مردم در پای صندوق های رای مهم تر از نتیجه آن است همچنین حضور پر شور در پای صندوق های رای عمل به سیره اهل بیت است و به گفته شهید سردار سلیمانی نیز جمهوری اسلامی حرم است و مدافعان از جمهوری اسلامی مدافعان حرم اهل بیت(ع) هستند.
وی با بیان اینکه برنامه های این دهه با همکاری ۳۲نهاد شکل گرفته است، عنوان کرد: در پنج شب اول مناجات خوانی با اجرای مداح اهل بیت(ع) میرداماد، را خواهیم داشت که از شبکه سه سیما نیز پخش می‌شود همچنین در جمعه ۲۱ خرداد ساعت ۱۸ ویژه برنامه ای برای ترک زبان در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود که از شبکه های ترک زبان نیز پخش می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مراسم شام میلاد در صحن صاحب الزمان(عج) با مداحی مهدی رسولی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: بیش از ۱۵ شبکه ماهواره ای برای پوشش برنامه ها در حرم کریمه اهل فعال خواهند شد و ۲۰۰ کاروان شادی نیز در سایر شهرها اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: تولید کلیپ هشت زبانه، سه برنامه به زبان عربی،  چهار وبینار حضرت معصومه(س)، پخش زنده مشترک با حرم امام رضا(ع) به سه زبان عربی، انگلیسی و اردو از برنامه‌های بخش بین الملل است.
معاون فرهنگی آستان حضرت معصومه(س) گفت: بازدید از موزه آستان در روز میلاد حضرت معصومه (س) و میلاد امام رضا (ع) رایگان و در روزهای دیگر این دهه نیم بها خواهد بود.
وی در رابطه‌ با فیلم حضرت معصومه(س) اظهار کرد: یک مستند یک ساعته در حال آماده سازی است همچنین بررسی و تدوین محتوایی ۱۰قسمت اول فیلم نامه حضرت معصومه(س) پایان یافته است.
وی با اشاره به اینکه ویژگی ممتاز این کار مطالعات ده ساله است، بیان کرد: با توجه به تاکید آستان حضرت معصومه(س) چهره ایشان نمایش داده نخواهد شد.

نظر شما