سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۲۹
کد خبر: ۱۱۹۴۸۷
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
جشنواره‌های ملی و جهانی فیلم فجر پس از پنج دوره برگزاری مجزا از سال آینده به صورت یکپارچه و واحد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر ، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت: برگزاری همزمان این رویداد مهم و راهبردی سینمای ایران در سالگرد جشن‌های فجر انقلاب اسلامی با هم افزایی ظرفیت ها، قطعا، فرصت‌های کاربردی مضاعفی را برای بهره مندی جامعه سینمایی، اقشار مختلف مردم، سینماگران و میهمانان خارجی فراهم می‌آورد.

محمد خزاعی ادامه داد: همه‌ساله در سالروز انقلاب و در پوشش جشن‌های متنوع آن شاهد حضور میهمانان، شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و حضور چشمگیر رسانه‌های خارجی در کشور هستیم. بدیهی است با برنامه ریزی‌های دقیق و هدفمند، جشنواره بین المللی فیلم فجر می‌تواند از این مزیت‌ها و فرصت‌ها بهره برداری نماید.

وی  افزود: سینمای نوین ایران یعنی سینمای پس از انقلاب با تمامی فراز و فرودهایش مهم‌ترین نقش را در پیشبرد دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایفا نموده و حضور میهمانان خارجی و ملاحظه بی‌واسطه آن‌ها از اقبال مردم نسبت به جشنواره فجر و سینما، تصویر بی‌بدیلی علیه تبلیغات استکبار رسانه‌ای علیه کشور است و قطعا این مزیت مهم باید مورد توجه قرارگرفته و با برطرف نمودن کاستی‌های قبلی تقویت گردد و ادغام بخش ملی و بین الملل جشنواره از این حیث نیز قابل اعتناست.

معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اثرات جشنواره جهانی فجر یادآور شد: بدون شک از مزیت‌های نسبی ایجاد شده و تجارب ارزنده همکاران خوب‌مان در این رویداد استفاده خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: پیرو بررسی «کارگروه مطالعه و ارزیابی جشنواره ها» و بنا به مطالبه‌های صنوف و سینماگران کشور در سال‌های گذشته، سازمان سینمایی به این جمع‌بندی رسیده است که برگزاری دو جشنواره ملی و جهانی فجر را به صورت یکپارچه تحت عنوان «جشنواره بین المللی فیلم فجر» برگزار کند.

محمد خزاعی بیان کرد: با کمک همه خانواده سینما و با تعامل گسترده در عرصه‌های ملی و بین المللی، جشنواره‌های باشکوه و خاطره‌انگیزی را همچون سال‌های دور برای رونق و نشاط سینما و جامعه تدارک ببینیم.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به سرلوحه قراردادن محورهایی چون خانواده، اخلاق و امید در دوره جدید سینما اظهار امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم در مسیر اعتلای سینمای ملی، گفتگوهای میان فرهنگی، ایجاد پتانسیل‌های بالقوه برای تبدیل شدن به ویترین سینمای خاورمیانه، پویایی اقتصاد سینما، روزآمدسازی و ارتقای سطح دانش و بینش سینماگران ایرانی از طریق تبادل تجربه با سینماگران خارجی، تقویت حضور در بازارهای منطقه‌ای و جهانی و… با ترسیم سیاست‌های کلیدی و راهبردی مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب پیش رویم.
مطالب مرتبط
نظر شما