يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۰۳:۴۹
کد خبر: ۱۱۲۷۶۱
|
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱
به دلیل استقبال شاعران از همایش شعر «طنین رحمت» مهلت ارسال آثار به این رویداد ادبی تا ۵ دی ماه ۹۹ تمدید شد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره سراسری شعر «طنین رحمت»
به گزارش پایگاله خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، حسنا محمدزاده دبیر این جشنواره  اظهار داشت: به دلیل استقبال شاعران از همایش شعر «طنین رحمت» مهلت ارسال آثار به این رویداد ادبی تا ۵ دی ماه ۹۹ تمدید شد. شاعران می‌توانند آثار ارزشمندشان را در قالب‌های رباعی، دوبیتی و سه‌گانی، نهایتا تا پنجم دی ماه ۹۹ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

محمدزاده با اشاره به اهداف این جشنواره گفت: هدف از برگزاری این همایش پرداختن به شخصیت ارزنده‌ پیامبر اکرم (ص) به منزله برجسته‌ترین نمونه کمال انسانی و و ترویج سیره عملی و گفتاری آن حضرت است.

این شاعر بار دیگر محورهای جشنواره «طنین رحمت» را اعلام کرد و بیان داشت: محورهای موضوعی جشنواره عبارتند از:

ـ محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص)
ـ عشق به پیامبر اکرم (ص)
ـ پیامبر اسلام (ص) فراگیرترین جلوه رحمت الهی (رحمة للعالمین)
ـ تجلی مهربانی در رفتار رسول اکرم (ص)
ـ جلوه‏‌های ایثار، در سیره عملی و گفتاری پیامبر (ص)
ـ ضرورت وحدت امت اسلامی
ـ نقش قرآن و سنت در شکل‌گیری تمدن اسلامی

وی ادامه داد:در مراسم پایانی به نیت پنج تن، به ۵ اثر برگزیده با نظر هیات داوران، جوایزی نقدی اهدا خواهد‌شد؛ همچنین آثار فاخر دریافت شده در کتابی مزین با نام رسول‌الله (ص) منتشر خواهند شد.

محمدزاده با تاکید بر اینکه شاعران محدودیت سنی ندارند، توضیح داد: تعداد آثار ارسالی مجاز برای هر شاعر، حداقل ۵ اثر و حداکثر ۱۰ اثر کوتاه در قالب‌های یاد شده است. ذکر مشخصات کامل (نام، سن، مذهب، تحصیلات، نشانی، شماره تماس) به همراه اثر ضروری‏ است. ارسال اثر از طریق پیام رسان واتساپ و تلگرام به شماره ۰۹۲۱۰۷۲۰۲۳۶ امکان‌پذیر است.
نظر شما