شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۶:۱۰
کد خبر: ۱۱۲۹۱۲
|
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
گزیده شعرهای محمدحسین‌ مهدوی (م. مؤیّد) از مجموعه کتاب‌های «شعر ما» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد. مؤیّد به انتخاب فاطمه سالاروند در ۹۶ صفحه برای نوجوانان بالای ۱۵ سال به چاپ رسیده است.
به گزارش پایگاه خبری ـ تحلیلی فرهنگ وهنر ، در مقدمه این کتاب آمده است: مجموعه کتاب‌های «شعر ما» بیش و پیش از آنکه حاصل طراحی و برنامه‌ریزی دست‌اندرکاران تولید کتاب‌های ویژه «نوجوانان» باشد، حاصل «رفتارِ» نوجوان اهل شعر و کتاب جوان امروز ایرانی است با شعر.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بهره‌گیری از تجربیات و پیشینیه گران‌بهای خود در صدد برآمده است تا در این عرصه برای نوجوانان صاحب ذوق و دارای استعداد شاعری و نیز نوجوانان علاقه‌مند به شعر امروز و چه بسا طیف گسترده‌تری از دوستداران شعر، امکان برخورداری از این آثار را فراهم آورد.

کتاب گزیده شعر «م. موید» دربردارنده ۷۲ قطعه شعر کوتاه و بلند هم‌چون «ناگهان»، «داستانِ درختِ توت»، «آیا در شبی روشن»، «به تنهایی این‌ها رشک می‌برم»، «چرا سه بار»، «تو را شناخته‌ام»، «می‌دانم مادرم نیست»، «دستاری ارغوانی»، «هم همانی تو و هم همینی» و... است.

در شعر «بی لبخندِ تو هرگز باران نمی‌بارد» می‌خوانیم: باران/ می‌رود و می‌بارد/ پروازکنان و می‌بارد/ با من و بی من و می‌بارد/ با گُل و بی گُل و می‌بارد/ با لبخندِ تو و بی لبخندِ تو می‌بارد/ امّا چون می‌بارد/ بی من نمی‌بارد/ بی گُل نمی‌بارد/ بی لبخندِ تو نمی‌بارد/ بی لبخندِ تو!؟ / هرگز! / انگشتانی بلند دارد/ با انگشتانی بلند می‌بارد/ رو به آسمان/ لبخندِ تو.

تصویرگری جلد کتاب م. مؤید را که با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شده است را مرتضی یزدانی بر عهده دارد.

این کتاب در قطع پالتویی با قیمت ۱۳هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به نشانی shop.kpf.ir و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.


نظر شما