چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۰۸:۴۳
کد خبر: ۱۱۴۴۷۲
|
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
کتاب «شب‌های شیرین» اثر محمد میرکیانی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
۱۱۱ قصه از محمد میرکیانی در «شب‌های شیرین»
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، کتاب «شب‌های شیرین» اثر محمد میرکیانی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

قصه‌گویی از هنرهای دیرپای سنتی و فرهنگی ماست. ارزش‌های تربیتی و آمورشی قصه‌گویی فراوان و گسترده است. از علاقه‌مندی‌های همیشگی خردسالان و کودکان شنیدن قصه به ویژه پیش از خواب است.

«شب‌های شیرین» با این ویژگی تالیف شده است. مربیان، پدران و مادران و آموزگاران دوره پیش دبستانی با بهره‌گیری از این کتاب می‌توانند برای مخاطبان خود قصه گویی کنند.

در حقیقت، کتاب «شب‌های شیرین» نخستین کتابی است که با داشتن ۱۱۱ قصه ویژه این هنر دیرپا، به علاقه‌مندان قصه‌گویی آموزش می‌دهد. زبان قصه‌ها با رعایت همه نکته‌های آموزشی و تربیتی، شبی خوش و دوست داشتنی را پیش از خواب برای خردسالان به ارمغان می‌آورد. چون همه قصه‌ها با پایانی خوش و به دور از ترس و خشونت به پایان می‌رسد.

این کتاب مناسب بهره‌مندی همه پژوهشگرانی که پیرامون قصه‌گویی تحقیق می‌کنند نیز هست.

محمد میرکیانی کتاب «شب‌های شیرین» را برپایه تجربه‌هایی که در سال‌ها پیش، در صدا وسیما، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش کسب کرده، تالیف کرده است.

بنا بر گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس«شب‌های شیرین» در ۴۴۴ صفحه با تصاویر ساده و زیبای سیمین شهروان و طراحی جلد محمد حسین صلواتیان منتشر شده است.
نظر شما