چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۰۹:۵۹
کد خبر: ۱۱۵۰۰۹
|
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
رئیس پلیس آگاهی پایتخت، شگرد کلاهبرداران تلفنی و راه‌های پیشگیری از گرفتار شدن در دام شیادان را تشریح کرد.
گول کلاهبرداران تلفنی را نخورید!به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر ، سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت به موضوع کلاهبرداری کارت به کارت اشاره و اظهار داشت:در چند سال اخیر جرمی در سطح کشور به صورت حرفه ای و شبکه ای تحت عنوان کلاهبرداری تلفنی یا همان کارت ‌به کارت رواج پیدا کرده است‌.‌

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با فارس تصریح کرد: در این روش کلاهبرداران با استفاده از گوشی تلفن همراه اقدام به برقراری تماس با شهروندان کرده و به بهانه‌های مختلف مثل برنده شدن سفر زیارتی در قرعه‌کشی همراه اول، برنامه رادیویی و... افراد را مجاب به حضور در پای خودپرداز کرده و با القاء اعداد و ارقام، اقدام به انتقال وجوه آنها به حساب های در اختیار خود می کنند.

وی گفت:حتی با مواردی مواجه بودیم که با در اختیار گرفتن رمز دوم حساب وجوه شکات را از حسابشان برداشت کردند.

سردار لطفی با بیان اینکه در راستای پیشگیری از وقوع این جرم اقدامات متعددی انجام شد، افزود: از جمله تعدادی از بانک ها اقدام به درج مطالبی در صفحه مانیتور دستگاه خودپرداز کردند، همچنین‌ ‌اطلاع‌رسانی‌ در جراید و رسانه های گروهی منجر به کاهش وقوع این جرم شد اما علیرغم اطلاع رسانی انجام شده متاسفانه هنوز آمار وقوع بسیار زیاد بوده و تعداد زیادی از هموطنان گرفتار حیله کلاهبرداران می شوند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد:با تحلیل علت وقوع جرم و مصاحبه با مالباختگان متوجه شدیم که این افراد به علت عدم اطلاع دقیق، قربانی شیادان شده اند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین نکته کلیدی‌ که‌ همه افراد باید بدانند این است که جهت دریافت جایزه نیازی به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست.
نظر شما