چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
ساعت : ۰۹:۲۹
کد خبر: ۱۱۵۱۶۰
|
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
شهادت محیط‌بانان زنجانی، ساخت یک فیلم سینمایی درباره محیط‌بانان را به جریان انداخت.
شهدای محیط بان سوژه یک فیلم سینمایی می شوند
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر، سید امیر سیدزاده تهیه کننده سینما درباره ساخت فیلمی با موضوع محیط‌بانان گفت: در روز‌های گذشته انتشار خبر شهادت دو محیط‌بان زنجانی بار دیگر مظلومیت این قشر را به یاد آورد و موجب به جریان انداختن ساخت این فیلم سینمایی شد. قرار است این فیلم سینمایی درباره زندگی روزمره محیط‌بانان سازمان محیط زیست  ساخته شود.

وی ادامه داد: فیلمنامه این فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی مصطفی گندمکار و در قالب داستانی روایت می‌شود. داستان آن برگرفته از واقعیت که به چالش‌ها و مشکلات محیط‌بانان در خانواده و مواجهه آن‌ها با شکارچیان و قاچاقچیان منابع طبیعی می‌پردازد و سعی در نشان دادن شرایط سخت این قشر به دلیل قوانین سخت‌گیرانه در استفاده از سلاح و کمبود‌های قوانین قضایی دارد.

به گزارش موج ؛ سیدزاده درباره این فیلم سینمایی گفت: شهادت مظلومانه دو محیط‌بان که اخیرا در زنجان به شهادت رسیدند، بهانه‌ای شد که با ساخت اثری در خور توجه درباره زحمات و چالش‌های این قشر مظلوم به آن‌ها ادای دین کنیم.

امیر سیدزاده در پایان گفت: از تمامی نهاد‌ها، وزارتخانه‌ها و مسئولان دست‌اندر کار انتظار حمایت همه‌جانبه از این اثر سینمایی را دارم و در صورت استقبال حتما به ساخت نسخه سریال آن نیز فکر خواهیم کرد؛ چرا که با زبان فیلم و سینما می‌توان با همه دنیا سخن گفت.
نظر شما