شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۳۱
کد خبر: ۱۱۵۲۲۸
|
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۵
حاج محمد حسن دباغ همسر مرحومه مرضیه حدیدچی(دباغ) که فرزندان و نوادگانش وی را حاج بابا صدا می کردند روز گذشته دعوت حق را لبیک گفت و به همسر مرحومش پیوست.


همسر مرحومه مرضیه دباغ درگذشت/ حاج بابا به اندازه خانم دباغ برای انقلاب زحمت کشیدبه گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فرهنگ و هنر، حاج محمد حسن دباغ از مبارزان دوران ستمشاهی و همسر مرحومه حاجیه خانم دباغ معروف به بانوی انقلاب صبح روز گذشته در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان دار فانی را وداع گفت.

برپایه این گزارش، پیکر این یار دیرین نهضت اسلامی امام خمینی (ره) صبح امروز در حرم مطهر آن امام همام تشییع و در همانجا در کنار آرامگاه همسرش به خاک سپرده خواهد شد.

مرحومه خانم دباغ که فرزندان و نوادگانش وی را مامان مرضی صدا می کردند پیش از فوتش در یکی از مصاحبه ها همسرش مرحوم حاج حسن را مردی پخته و مهربان توصیف کرد. مردی که اگر نبود قطعا "مرضیه دباغ" شاهکارهای سیاسی و اجتماعی و دفاعی اش در تاریخ ثبت نمی شد، او که به اندازه خانم دباغ برای انقلاب اسلامی جان فشانی و زحمت کشیده است.

مرحومه خانم دباغ در کتاب خاطراتش درباره همراهی همسرش در مسیر انقلاب با وی می گوید: روزی که حاج حسن دباغ دیگر به من اجازه حاضر شدن در کلاس های آیت الله سعیدی را نداد، آیت الله سعیدی برای راضی کردن شوهرم اینگونه به او گفت: « حسن آقا یک نفر می‌خواهد تجارت پرسودی راه بیندازد و به شما نیاز دارد. چشم‌های همسرم گرد شد و متعجبانه گفت حاج آقا از شما که پنهان نیست من سرمایه‌ای ندارم که شراکت کنم. حاج آقا لبخندی زدند و گفتند سرمایه نمی‌خواهد رضایت شما کافی است. به جایش در سودش شریک هستید. همسرم گمان کرد حاج آقا دارند شوخی می‌کنند، برای همین گفت این چه تاجر دیوانه‌ای است که می‌خواهد بدون سرمایه‌ام با من شراکت کند و سودش را با من سهیم بشود؟ حاج‌آقا نگاه پرمعنایی کردند و گفتند همسر شما قدم در راهی گذاشته است که پرخطر است، اما برای رضای خداست و سود آن چندین برابر است. می‌خواهید در این تجارت شریک بشوید؟ لحظه‌ای سکوت حکمفرما شد. بعد حسن آقا با خنده گفت چشم حاج آقا! این مرضیه خانم هم مال شما! و رو به من کرد و گفت از فردا می‌توانید سر کلاس درس حاضر شوید، من با شما دیگر کار ندارم. دیگر هیچ‌وقت ممانعتی برای انجام فعالیت‌هایم نکرد. برای همین بود نام ایشان را بر روی خودم گذاشتم و شراکت جدیدمان از همان روز آغاز شد.» برای همین نام دباغ را برای خود انتخاب کردم.

همسر مرحومه مرضیه دباغ درگذشت/ حاج بابا به اندازه خانم دباغ برای انقلاب زحمت کشید

حاج حسن که در تجارت با خدای خانم دباغ شریک شد و ان شاء الله رستگارشده باشد روز گذشته در اثر تحمل بیماری به دیار باقی شتافت.

پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ هنر در گذشت این مرد همزبان، همفکر، همدل و همراه زندگی خانم دباغ و نهضت امام خمینی (ره) را به خانواده ایشان بویژه فرزندان داغدارش تسلیت می گوید.

انتهای پیام/
نظر شما