شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۵:۵۷
کد خبر: ۱۱۵۶۹۷
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
در قالب ویژه برنامه مهرآیین برگزار می شود
به مناسبت ماه مبارک رمضان آیین تجلیل از شهدایی که در ماه رمضان به شهادت رسیدند از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود.

تجلیل از مقام شهدای رمضان در مناطق ۲۲ گانه تهرانبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، به مناسبت ماه مبارک رمضان آیین تجلیل از شهدایی که در ماه رمضان به شهادت رسیدند از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می شود. سید احمد موسوی مسوول دبیرخانه دائمی ویژه برنامه "مهرآیین" مستقر در فرهنگسرای خاتم(ص) با اعلام این خبر گفت: این برنامه که با مشارکت مدیریت فرهنگی هنری مناطق 22 گانه اجرا می شود نخستین بخش از ویژه برنامه مستمر مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی در سال جدید است که به گرامیداشت مقام 32 شهیدماه رمضان اختصاص دارد.

رییس فرهنگسرای خاتم(ص) افزود: آیین تجلیل از شهدای رمضان و تکریم خانواده آنان به صورت همزمان روز یک شنبه 19 اردیبهشت مصادف با 26 رمضان المبارک در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران با حضور در منزل شهیدان برگزار خواهد شد.

وی گفت: این برنامه از سوی مدیریت فرهنگی هنری مناطق و هم چنین به همت فرهنگسراهای خانواده، رضوان، انقلاب اسلامی، رسانه، فناوری اطلاعات و باغ موزه قصر و مشارکت سرکلانتری های مناطق 22 گانه و با حضور مدیران فرهنگی هنری، ائمه جماعات، نمایندگان شهرداری ها و نهادهای محلی برگزار و با اهدای لوح تقدیر، تصویر شهید و فرش بهشت - قطعه متبرک بارگاه امام رضا علیه السلام- به خانواده شهدا، از مقام شهیدان تجلیل می شود.

رییس فرهنگسرای خاتم(ص) با اشاره به همکاری نهادهای منطقه ای و محلی در اجرای این برنامه اظهار داشت: نیروی انتطامی و به ویژه کلانتری ها، بسیج، نیروهای مردمی و معتمدین محلی در اجرای این برنامه همکاری ارزنده ای با مدیریت فرهنگی هنری مناطق و فرهنگسراها دارند و برنامه مهرآیین با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

موسوی در باره اهداف برنامه مهرآیین گفت: ویژه برنامه مهرآیین چند سالی است با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می شود و تبدیل به یکی از برنامه های مستمر و راهبردی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است.

گفتنی است در این ویژه برنامه از مقام شهیدان سید حسن سید مفیدی، عطا اله اشرفی اصفهانی، محمد خاقانی، حمیدرضا حسن زاده، محمد حمید و محمد سعید صفویان، ابراهیم داودآبادی، علیرضا طباطبایی، مرتضی نظری، بهمن سنایی، جمشید پور ذکریا، علی حسین پور، بهرام حسامی، سید امیرحسین طباطبایی، اسداله خادمی، مسعود و مهدی رستگار، رضاجوانبخت، حسین برخورداری، سلیمان و محمد آقائی، حمید آفرینی، حسن غفاری، علی کوهی، احمد موسویان، محمد رضا عیسی شالکویی، امیر هوشنگ فلاحی، محمد مغفوری، حجت اله و مهدی موسیوند، بهزاد ملا نوروزی و محمود فرهادی تجلیل خواهد شد.


مطالب مرتبط
نظر شما