جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲
ساعت : ۱۶:۵۵
کد خبر: ۱۲۶۲۱۷
|
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۵
خانه موسیقی ایران پس از سه سال وقفه به دلیل شیوع کرونا فراخوان هفتمین دوره جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی را اعلام کرد.
فراخوان هفتمین دوره جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی منتشر شد
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری فرهنگ و هنر، بعد از سه سال تعطیلی جشن خانه موسیقی ایران به دلیل کرونا امسال قرار است هفتمین دوره این جایزه در دو بخش جایزه بهترین آلبوم (موسیقی ایران) و جایزه بهترین کتاب در دی ماه برگزار شود.

جزییات جایزه بهترین آلبوم موسیقی

خانه موسیقی ایران در نظر دارد از میان آلبوم‌های منتشر شده در حوزه موسیقی ملی ایران و در مقطع زمانی فروردین ۱۳۹۹ تا مرداد ۱۴۰۱ پس از تجزیه و تحلیل محتوایی و بررسی‌های لازم، بهترین آلبوم‌ها را انتخاب و در جشن موسیقی دی ماه سال جاری معرفی کند.

بهترین آلبوم‌های موسیقی ملی ایران در پنج بخش شامل موسیقی ایرانی (دستگاهی-ارکسترال، آثاری که با استفاده از سازها و فرم‌های کلاسیک ساخته شده است)، موسیقی کلاسیک غرب، موسیقی پاپ و موسیقی نواحی برگزیده خواهد شد.

آخرین جشن خانه موسیقی ایران سال ۱۳۹۷ برگزار شد و در سال ۱۳۹۸ علی‌رغم اعلام عمومی و گزینش آلبوم‌های برتر به علت وقوع برخی اتفاقات تلخ این جشن برگزار نشد.

در نتیجه در جشن امسال برترین آلبوم‌های موسیقی سال ۱۳۹۸ نیز معرفی خواهند شد.

امسال برای نخستین بار معرفی آلبوم برتر موسیقی پاپ و موسیقی نواحی به بخش رقابتی دوسالانه‌های آلبوم برتر جشن خانه موسیقی اضافه شده است.

جایزه بهترین کتاب

در حوزه آثار مکتوب، خانه موسیقی پس از بررسی و داوری کتاب‌های منتشر شده در چهار رشته آموزشی، تالیف (علمی و پژوهشی)، ترجمه وآهنگسازی (نت و پارتیتور) که چاپ نخست آنها در مقطع زمانی فروردین ۱۳۹۹ تا مرداد ۱۴۰۱ منتشر شده باشد بهترین کتاب (چهار عنوان) را برمی‌گزیند.

متقاضیان شرکت در این رقابت‌ها تا پانزدهم شهریورماه امسال فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشن موسیقی به نشانی خیابان فاطمی غربی، بعد از خیابان جمالزاده، خانه موسیقی ایران ارسال کنند.

آیین اختتامیه هفتمین دوره جایزه دوسالانه کتاب و آلبوم موسیقی و معرفی برگزیدگان دی ماه امسال (۱۴۰۱) برگزار می‌شود.
نظر شما