دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱
ساعت : ۰۴:۴۳
کد خبر: ۱۲۷۱۲۰
|
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳
نامزدهای بخش فیلم ملی و بین الملل و همچنین فیلمنامه‌های ساخته نشده یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید از سوی هیات داوران معرفی شدند.
نامزدهای یازدهمین جشنواره امید معرفی شدندبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، بهرام توکلی، روح الله حجازی، روزبه رایگا، امیر نوروزی، میلاد سعیدی و محمد نجاریان به عنوان اعضای هیات داوران بخش فیلم و محمدباقر قهرمانی، امید شمس و پدرام پورامیری به عنوان اعضای هیات داوران بخش فیلمنامه های ساخته نشده، نامزدهای این بخش ها را اعلام کردند.

ایرنا افزود: لیست نامزدهای جشنواره یازدهم امید با تقدیر از مهری آل‌آقا، سارا بهرامی، بهروز بادروج، علیرضا ثانی‌فر، عماد خدابخش، محمدرضا جهان‌پناه، آرمین رحیمیان، پویان شعله‌ور و محمود نظرعلیان به شرح زیر اعلام شده است:

نامزدهای بهترین فیلمنامه ساخته نشده:
مزون نوشته کژال کریمیان
ترک ها نوشته کیمیا مسلم
تصادف نوشته امیرحسین محمدی
روباره مکار نیوشا نجاریان
چاله نوشته حسان پرنده

نامزدهای بهترین فیلم بین الملل:
Apple Tree از کشور روسیه
El Chepito از کشور فرانسه
Eyes on You از کشور استونی
Refugee by Mistake از کشور آلمان
Relativity از کشور فرانسه
Wall to Wall از کشور سوئد

نامزدهای بهترین فیلم مستند:
خین بس به کارگردانی رضا دانش پژوه
ربابه به کارگردانی محمدرضا جعفری ندوشن
میر و مار به کارگردانی امین پاک پرور

نامزدهای بهترین فیلم داستانی:
پولاروید به کارگردانی سارا سعادتمند و به تهیه کنندگی ناصر قائدی
تهاتر به کارگردانی زیبا کرمعلی و عماد آراد و به تهیه کنندگی حمید قوامی
چپ دست به کارگردانی نسرین محمدپور و به تهیه کنندگی فریبا عرب
مرد ابری به کارگردانی شاهین جلالی و به تهیه کنندگی شاهین جلالی و انجمن سینمای جوانان ایران

نامزدهای بهترین کارگردانی:
پولاروید به کارگردانی سارا سعادتمند
تهاتر به کارگردانی زیبا کرمعلی و عماد آراد
چپ دست به کارگردانی نسرین محمدپور
مرد ابری به کارگردانی شاهین جلالی

نامزدهای بهترین تدوین:
دیوار چهارم به تدوین محبوبه کلایی
عوارض جانبی به تدوین محمد روح بخش
میر و مار به تدوین علی صداقت

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:
آوار به فیلمبرداری شاهین عراقی
بدرقه سکوت به فیلمبرداری محمد مجلل
تهاتر به فیلمبرداری عماد آراد
چپ دست به فیلمبرداری حامد بقائیان

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
پولاروید به نویسندگی سارا سعادتمند
تهاتر به نویسندگی زیبا کرمعلی و عماد آراد
عوارض جانبی به نویسندگی لیلا اخباری
مرد ابری به نویسندگی شاهین جلالی

نامزدهای بهترین بازیگر:
مهدخت مولایی برای بازی در پولاروید
محمدامین طاهری برای بازی در تهاتر
یاسمن نصیری برای بازی در چپ دست
زهره استادی برای بازی در فیلم عوارض جانبی
طاهره جوربنیان برای بازی در فیلم ماهی کش
ماهان رجائی برای بازی در وضعیت آرام

نمایشگاه آنلاین بخش عکس جشنواره امید از طریق سامانه FestivalOmid.irfest.ir برای مخاطبان جشنواره در دسترس است و برگزیدگان جشنواره روز ۱۲ مهرماه از طریق اختتامیه آنلاین قابل دسترسی در وبسایت جشنواره به آدرس FestivalOmid.ir معرفی خواهند شد.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه و عکس دانشجویی امید به همت معاونت فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با مشارکت ستاد مبارزه با مواد مخدر و به دبیری مسعود مکاری برگزار می شود و برگزیدگان این دوره از جشنواره روز ۱۲ مهرماه معرفی خواهند شد.
نظر شما