دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
ساعت : ۲۱:۰۷
کد خبر: ۱۲۸۲۹۶
|
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳
همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه آیین نکوداشت شاعر پیشکسوت زنده یاد سیدرضا موید توسط فرهنگسرای عترت برگزار می شود.
آیین نکوداشت سیدرضا موید در فرهنگسرای اندیشه
به گزارش پایگاه تحلیل خبری فرهنگ و هنر ، همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، مراسم نکوداشت زنده یاد سیدرضا موید روز شنبه پنجم آذرماه ساعت 15باحضور محمدعلی مجاهدی، منصور ارضی، علی انسانی، رضا قانع، محسن طاهری، سعید حدادیان و جواد حیدری و خانواد موید و دیگر شاعران و ذاکران اهل بیت علیهم‌السلام برگزار خواهد شد.

سید رضا مؤید، شاعر آئینی- در سال ۱۳۲۱ در مشهد  متولد شد و ۱۵ مهر ماه، از دنیا رفت. او تحصیلات مقدماتی را در مکتب‌خانه‌ پشت سر گذاشت و پس از آن به شغل آزاد روی آورد.

موید سرودن را از ۱۲ سالگی آغاز کرد؛ علاقه‌اش به شعر پای او را به کتابخانه آستان قدس رضوی گشود و باعث شد ساعت‌ها در جوار حرم مطهر رضوی به مطالعه دیوان اشعار گذشتگان بپردازد.

 در این برنامه شاعران به شعرخوانی پرداخته و با حضور خانواده وی از سالها فعالیت ارزشمندشان تقدیرمی شود.
اشعار سید رضا موید در طول سالیان گذشته کانون توجه مداحان و ذاکرین اهل بیت علیه السلام بوده  است و همواره مورد استفاده ذاکران قرار گرفته است. "گل‌های اشک"، "جلوه‌های رسالت"، "نغمه‌های ولایت"، "سفینه‌های نور"و "چکامه عشق" بخشی از آثار متعدد او است که منتشر شده است.وی در روز شانزدهم مهرماه در حرم مطهر رضوی به خاک سپرده شد.

علاقه مندان جهت شرکت در این برنامه می توانند به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، فرهنگسرای اندیشه مراجعه کنند یا با شماره 15-88505513 تماس بگیرند.
نظر شما