شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۶:۵۲
کد خبر: ۸۵۵۵۷
|
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۸
مسابقه عکس اینستاگرامی «اتوآرت» با اجرای طرح‌های گرافیتی انقلابی روی بدنه اتوبوس‌های شهریBRT به همت فرهنگسرای ارسباران و مشارکت سازمان اتوبوسرانی تهران و حومه ۱۸ تا ۳۰ بهمن برگزار می‌شود.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این مسابقه اینستاگرامی با هدف آشنایی بیشتر نوجوانان و جوانان با حال و هوای روزهای انقلاب سال ۵۷ در قالب مسابقه عکاسی با موبایل برگزار می‌شود.
 
همزمان با سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر، هنرمندان و طراحان گرافیتی، شعارهای انقلابی و دیوار نگاری‌های سال‌های انقلاب مانند: «مرگ بر شاه، درود بر خمینی، امام آمد» و کلیشه روزنامه‌های آن دوران را روی بدنه اتوبوس‌های شهری BRT بازآفرینی کرده، حس روزهای قبل از انقلاب را برای شهروندان تداعی کرده‌اند.
 
شهروندان تهرانی می‌توانند با مشاهده اتوبوس‌های طراحی شده در سطح شهر و عکاسی با موبایل، عکس خود را با هشتگ اتوآرت _ ارسباران (#autoart_arasbaran) ارسال و یا دایرکت کنند.
 
طبق این گزارش مهلت ارسال عکس‌ها تا ۳۰ بهمن خواهد بود و به ۳ عکس برتر پس از داوری جوایز ارزنده اهدا می‌شود.
  
دیوارنگاری یا گرافیتی به تصویر در آوردن نقش، شکل، حرف، نشانه، نماد، الگوها و کلمه‌ها روی دیوار یا هر مکان عمومی است که برای نوشتن، نقاشی، کنده‌کاری و خط کشی مناسب باشد.
  
گرافیتی بخشی از هنرهای خیابانی است که در کوچه، خیابان و سطح شهر دیده می‌شود. هنر گرافیتی در اوایل انقلاب اسلامی ضمن پیوند تنگاتنگ با جنبش‌های  انقلابی نقش موثری در بیان آرمان‌ها و ایدئولوژی‌های انقلابی داشته است.
 
عرفان شهیاد، لیلا اسلامی، حمید سالاری، محمود حضرتی، موحدبیرانوند و مصطفی سلطانی هنرمندان گرافیتی این طرح هستند.
برچسب ها: اینستاگرام ، گرافیتی
نظر شما