شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۱۶:۵۶
کد خبر: ۱۰۳۴۱۰
|
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در گذشت حسین دهلوی هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی را به خانواده ایشان و اهالی هنر تسلیت گفت.
به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در پی در گذشت هنرمند پیشکسوت موسیقی حسین دهلوی پیام تسلیتی صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:
 
«انالله و انا الیه راجعون» 
خبر درگذشت هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان، موجب تاثر عمیق شد. استاد حسین دهلوی تجربه و زندگی پرثمر خویش را  صرف آثار متعدد در عرصه موسیقی کرد و با دریافت جایزه کتاب سال «پیوند شعر و موسیقی آوازی» که تجربه حرفه‌ای‌گری  ایشان در عرصه هنر بود  نام ایشان را در سال ۱۳۸۲به‌ عنوان چهره‌ ماندگار سال در خاطره‌ها ثبت کرد.
 به طور یقین آثار شنیداری و تالیفی این هنرمند در عرصه موسیقی برای خوانندگان آواز، ترانه‌سرایان، شاعران آوازهای کودک و دیگر علاقه‌مندان و مخاطبان موسیقی ایرانی خاطره ساز سال‌ها فعالیت استادی و تجربه ایشان برای اهالی موسیقی خواهد بود.
بی‌شک فقدان استاد حسین دهلوی ضایعه‌ای برای اهالی و عرصه موسیقی خواهد بود. 
مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران درگذشت این هنرمند را به جامعه هنری کشور و خانواده محترم ایشان، تسلیت گفته  و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی خواستار است.
نظر شما