يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱
ساعت : ۲۳:۰۵
کد خبر: ۱۱۱۶۵۱
|
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
برنامه «سایه روشن» روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه با محوریت گرامیداشت یاد و خاطره شهید ادواردو آنیلی از سوی فرهنگسرای اندیشه با مشارکت و حمایت خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.
گرامیداشت یاد و خاطره شهید ادواردو آنیلی در ویژه برنامه
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، ویژه برنامه «سایه روشن» با محوریت جریان‌شناسی فرهنگی، عرفان‌های نوظهور، معنویت‌های کاذب و ... در موضوعات مختلفی همچون معرفی و نقد کتاب، گفت‌وگو با اساتید حوزه و دانشگاه و گزارش مردمی یک هفته درمیان از سوی فرهنگسرای اندیشه برگزار و اجرا می‌شود.
همزمان با بیستمین سالگرد شهادت ادواردو آنیلی، شهیدی که تازه مسلمان شده بود، برنامه "سایه روشن" با نمایش مستندی از وی، به زندگینامه و ابعاد مختلف فعالیت‌های آن شهید بزرگوار می‌پردازد.
ادواردو آنیِلی، فرزند جیانی آنیلی، سرمایه‌دار و میلیاردر ایتالیایی و مالک سابق مجموعه فیات است. او در زمانی که در نیویورک زندگی می‌کرد به اسلام گروید و نام خود را به «مهدی» تغییر داد.
براساس این گزارش، در این برنامه، فیلم مستند «شهید ادواردو آنیلی درباره جهان اسلام» برای اولین بار به نمایش درمی‌آید. همچنین ناگفته‌هایی در مورد شهید ادواردو آنیلی بیان شده و تلاش‌های چند ساله او برای معرفی جهان اسلام، شکست تحریف موجود در مورد دین اسلام و تلاش‌هایش برای مقابله با توهین به پیامبر اسلام مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
در این برنامه، چهره‌های شاخصی سخنرانی خواهند کرد؛ دکتر قدیری ابیانه دوست ادواردو و رایزن مطبوعاتی ایران در ایتالیا  هم‌چنین سهیل کریمی، مستندساز برجسته کشور که مستندهایی را در پاکستان و افغانستان ساخته است صحبت می‌کند. مهمان ویژه این برنامه حسین عبداللهی دوست شهید ادواردو است. او بعد از بیست سال در رسانه‌ها حاضر شده و در ارتباطی تصویری برای اولین بار از ادواردو سخن می‌گوید.
گفتنی است برنامه "سایه روشن"  با موضوع گرامیداشت یاد و خاطره شهید ادواردو آنیلی از سوی فرهنگسرای اندیشه و با حمایت و مشارکت خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۱۹ به صورت زنده از اینستاگرام فرهنگسرای اندیشه به آدرس@farhangsara.andishe پخش خواهد شد.

مطالب مرتبط
نظر شما