به گزارش خبرنگار «شهر»، علياكبر توپچي، رييس فرهنگسراي قرآن در ابتداي مراسم ضمن قدرداني از زحمات دستاندركاران اين جشنواره، گفت: سيزدهمين جشنواره قرآني كودك و نوجوان امسال با تعامل دارالقرآن كريم، مركز توسعه فعاليتهاي قرآني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و كارشناسان سازمان آموزش و پرورش انجام شد و اميدواريم در آينده نيز شاهد اين اتحاد رويه در برنامههاي قرآني به ويژه مخصوص كودكان و نوجوانان باشيم.
دبير جشنواره قرآني با اشاره به راهاندازي باشگاه قرآني كودك و نوجوان در راستاي اين جشنواره، افزود: در اين جشنواره استعدادهاي درخشان و ارزشمندي در اكثر رشتهها يافتيم كه قصد داريم با افتتاح اين باشگاه و راهاندازي يك جريان منظم آموزشي با برنامههاي متنوع آموزشي و تفريحي در خدمت اين دانشآموزان باشيم.
توپچي اظهار داشت: در مرحله مقدماتي جشنواره 23 هزار نفر شركت كردند كه از اين تعداد هشت هزار و 500 نفر در رشتههاي حضوري شركت داشتند و در پايان 865 نفر به مرحله نهايي راه يافتند. همچنين 70 داور با يك هزار و 200 ساعت در مرحله مقدماتي و 38 داور با 304 ساعت داوري در مرحله نهايي حضور داشتند.
در پايان مراسم، نفرات برگزيده با حضور امير خوراكيان، رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، مهدي قرهشيخلو، رياست دارالقرآن كريم، علياكبر توپچي و سعيد زكيلو معاون فرهنگسراي قرآن به شرح ذيل معرفي شدند.
رشته حفظ دختران:
پيشدبستان: فاطمه نازفخيمي، بشري ايجادي، مطهره معتمدي، محدثه رضاعلي، ماذده بديعنژاد
1، 2 و 3 ابتدايي: مريم رنجبرنيا، سيدكوثر موسوي، فاطمه ترابي
4 و 5 ابتدايي: فاطمه معراجي، فاطمه كوهي، مهيا رضايي مقدم
راهنمايي: رضوانه باقري، فاطمه زماني، هانيه ناصري
1 و 2 دبيرستان: زهرا صباحي، فاطمه جلاليان، مينا قنبري
3 و 4 دبيرستان: فاطمه شفيعي، آرزوسادات حسيني، مريم غفاري
قرائت دختران:
راهنمايي: فاطمه زماني نوري، مرضيه طليق حقيقت، زهرا كرمي
1 و 2 دبيرستان: فائزه وطنپرست، فاطمه پاسبان
ترتيلخواني دختران:
راهنمايي: مهديه سادات غضنفري، فاطمه نايبي، فاطمه سعيدي مقدم
1 و 2 دبيرستان: سارا توسلي، زهرا صباحي، فاطمه مرادي
3 و 4 دبيرستان: فاطمه وطنپرست، مژگان معظمي گودرزي، مهسا هاشمزاده
نقاشي دختران:
پيشدبستان: سارينا يثربي، رژينا دنيابين، رزا ميرزاخاني
1، 2 و 3 ابتدايي: رومينا كاظمي، صبا توسلي، مبينا ساكت
4 و 5 ابتدايي: مليكا بنياسد، افسانه زحمتكش، فاطمه شاهمحمدي
راهنمايي: مريم شكارچيان، محدثه فياضمنفرد، برليان داروييان
1 و 2 دبيرستان: فاطمه شاكري، فرشته ابراهيمي، هانيه اردستاني
خوشنويسي دختران و پسران:
راهنمايي: آناهيتا اويسي، زهره سروستاني، علي جعفرلو
1 و 2 دبيرستان: فاطمه محمدعليزاده
رشته ترتيلخواني پسران:
راهنمايي: محمدحسين بهزادفر، محمدرضا اسدي، صادق مصطفيلو
1 و 2 دبيرستان: محمد كريمي، علي صفدريان، حسامالدين رحمتي
3 و 4 دبيرستان: محسن شهبازي، مجيد باقري، اميد سلطاني
قرائت پسران:
راهنمايي: اميرحسين حيدري، محمدسعيد اياسه، ابوالفضل صمدي
1 و 2 دبيرستان: ميلاد اماني، اميرمحمد معصومي، محمدسجاد پاكبين
3 و 4 دبيرستان: ميلاد محمدخاني، محمدجواد دلفاني، محمدرضا عباسيان
حفظ پسران:
پيشدبستان: سيدمحمدمهدي موسويزاده، احمدرضا عباسپور، اميرطه سليمي، اميرحسين گلمحمدي، ابوالفضل رستمي
1، 2 و 3 دبستان: اميرعلي يادگاري، عليرضا رعيتدوست، پارسا پوركمال، دانيال جعفري، مهدي حضرتقليزاده
4 و 5 ابتدايي: مهدي نوروزي، علي اسدي سيفار، سيدرضا تحولي
راهنمايي: محمدسجاد سلماني، علي رحيمي، مجيد نجفي
1 و 2 دبيرستان: علي صفدريان، عليرضا اتابكي، علي احمدزاده
3 و 4 دبيرستان: مجيد باقري، محمدصادق نعماني، حسن مشايخنعمتي
اذان پسران:
راهنمايي: محمدسعيد اياسه، اميرعلي يادگاري، محمدسجاد سلماني
1 و 2 دبيرستان: علي رباط ميلي، محمد كريمي، محمدجواد كرمي
3 و 4 دبيرستان: محمدرضا عباسيان، هدايتالله عصمتي، حسن مشايخنعمتي
نقاشي پسران:
پيشدبستان: اميرحسين گلمحمدي
1، 2 و 3 ابتدايي: محمد خاقاني، علي ابوفاضلي
4 و 5 ابتدايي: محمدرضا زماني، بهنام طايفي، ياسين صالح طبري
3 و 4 دبيرستان: مهدي صفرزاده
سيزدهمين جشنواره قرآني كودك و نوجوان از سوي فرهنگسراي قرآن امسال در 6 رشته ترتيلخواني، اذان، حفظ، قرائت، نقاشي و خوشنويسي در دو بخش خوهران و برادران و در تمامي مقاطع تحصيلي برگزار شد.