چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰
ساعت : ۰۱:۵۷
کد خبر: ۱۱۶۴۳۲
|
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰
دبیر سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین از برگزاری این رویداد که جمعه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۰ گشایش می‌یابد، با حضور ۲۷۲ هنرمند از ۳۲ کشور جهان با بیش از ۱۰۴ اثر خبر داد.
نشست خبری نمایشگاه دیزاین برگزار شد/ میزبانی ۲۷۲ هنرمند از ۳۲کشور
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، اشکان قازانچایی دبیر سومین سالانه دیزاین روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور عباد رضا اسلامی مشاور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس فرهنگسرای نیاوران و مهران میرحسینی مدیر گالری مجازی اعلان برگزار شد، با تشریح روند برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین، گفت: اسفندماه سال گذشته فراخوان سومین نمایشگاه دیزاین منتشر شد و از آنجایی که در آخرین سال قرن هستیم، در شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفته شد نگاهمان به سمت تحول و امید برگردانیم از این رو این رویداد بزرگ هنری با شعار «تحول و امید» نام گرفت.

وی ادامه داد: بخش نخست فراخوان به طراحی پوستر ارتباط دارد و بخش دوم مختص موشن گرافیک (گرافیک متحرک) است.

دبیر سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین افزود: نمایشگاه این دوره به دو صورت مجازی و فیزیکی به نمایش در می‌آید.

وی درباره تعداد آثار دریافتی بیان کرد: در بخش پوستر و گرافیک متحرک بیش از ۶۰۰ اثر از ۲۷۲ هنرمند از ۳۲ کشور دریافت کردیم. پس از دو روز داوری، ۸۸ پوستر و ۱۶ گرافیک متحرک (مجموعاً ۱۰۴ اثر) وارد نمایشگاه شد که از ۲۱ خرداد تا ۴ تیرماه به نمایش در می‌آید.

در ادامه این نشست، رئیس فرهنگسرای نیاوران، برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین را فرصت مغتنمی برای معرفی آثار هنری هنرمندان و ظرفیت‌های موجود آنها به دیگر ملل عنوان کرد و گفت: بسیار خرسندیم که در سومین دوره میزبان این رویداد بزرگ هنری در فرهنگسرای نیاوران هستیم. تلاش فراوانی صورت گرفت تا رویکرد این فرهنگسرا بر اساس سیاستگذاری ریل گذاری شده پیش برود از این رو از هرنوع ایده و پیشنهادی در راستای ارتقا و رشد و شکوفایی هنر این مرز و بوم استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به شیوع و همه‌گیری ویروس منحوس کرونا در سطح کشور و جهان، گفت: سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین در شرایط بسیار ویژه و حاد کرونا برگزار می‌شود که از این طریق بتواند سهمی کوچک در پر کردن اوقات نشاط و زندگی مردم ایفا نماید.

رئیس فرهنگسرای نیاوران با اشاره به ویژگی‌های مختلف این رویداد بزرگ هنری، مهمترین ویژگی این نمایشگاه را موضوع «گرافیک‌های متحرک عنوان کرد و افزود: حضور ۳۲ کشور در چنین نمایشگاهی نشانگر اقبال خوب این رویداد بزرگ هنری و بین‌المللی است.

وی در پایان ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران برگزاری این نمایشگاه به ویژه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی آقای افضلی، از آمادگی این فرهنگسرای برای میزبانی ۵ سال بعدی این نمایشگاه در آینده خبر داد.

اسلامی ابراز امیدواری کرد که با استقبال خوب از این نمایشگاه روز به روز شاهد رشد و شکوفایی از لحاظ کیفیت این رویداد بزرگ هنری در سطح داخلی و بین‌المللی باشیم.

مهران میرحسینی مدیر گالری مجازی اعلان هم در بخش دیگری از این نشست گفت: از سال ۹۸ سایت اعلان راه‌اندازی شد تا از فضای مجازی برای امور هنری استفاده کنیم. در پایان نشست، پوستر رویداد که توسط بابک صفری طراحی شده است، رونمایی شد.

سومین نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین، جمعه ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ با رعایت تمامی دستور عمل‌های بهداشتی در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران خواهد بود. همچنین به صورت آنلاین در سایت گالری مجازی اعلان به آدرس www.elanagi.com قرار خواهد گرفت.
نظر شما