دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
ساعت : ۰۲:۲۷
کد خبر: ۱۱۵۵۱۰
|
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
ویدیوکلیپ "خانه ما" شامل بیانات مهم رهبر حکیم انقلاب درباره خلیج فارس، به مناسبت 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس،از سری تولیدات ویدئویی «نشان» توسط فرهنگ‌سرای ابن سینا تولید و منتشر شد.
گزیده بیانات رهبر انقلاب اسلامی در خصوص روز ملی خلیج فارس///// ویدیو بیانات بارکذاری نشده !!!!
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، «خانه ما» عنوان چهل و هفتمین ویدیوکلیپ از مجموعه تصویری «نشان» است که همزمان با 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس توسط این فرهنگ‌سرا تولید و منتشر شد. خلیج فارس نام آبراهی است که نه تنها برای ایرانیان، بلکه همه‌ جهانیان آشنا بوده و پس از خلیج مکزیک و خلیج هادسون سومین خلیج بزرگ جهان به شمار می‌آید.

خلیج فارس که در امتداد دریای عمان و میان دو فلات ایران و عربستان قرار دارد، مساحتش تقریباً به ۲۵۱,۰۰۰ هزار کیلومتر مربع می‌رسد. این آبراه به اقیانوس هند از طریق تنگه هرمز و دریای عمان راه دارد و از غرب روز به دلتای رودخانه‌ی اروند رود، که حاصل پیوند دو رودخانه‌ی دجله، فرات و کارون به آن است. کشورهای ایران، عمان، عراق، عریستان، کویت، عمارت، قطر، بحرین از همسایگان این خلیج هستند.  از جزایر بسیار مهم خلیج فارس نیز می‌توان به خارک، ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، کیش، قشم و لاوان اشاره کرد که تمامی آن‌ها به ایران تعلق دارند.
در سال‌های اخیر بار‌ها مسئله‌ی نام خلیج فارس و تغییر آن، به خصوص از طرف اعراب به چالش کشیده شد، در همین راستا نیز یکی از اقدامات دولت ایران برای پاسداری از میراث معنوی و فرهنگی خلیج فارس رسمیت دادن به روز ملی خلیج فارس در تقویم رسمی کشور بود و در تیر ماه سال ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی ۱۰ اردیبهشت ماه که مصادف با اخراج پرتقالی‌ها از تنگه هرمز است را «روز ملی خلیج فارس» نام نهاد . به همین مناسبت فرهنگ‌سرای ابن سینا نگاهی به دیدگاه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در خصوص خلیج فارس در قالب برنامه "نشان" پرداخته است.
مجموعه تولیدات ویدیویی «نشان» به طرح بیانات رهبر بزرگوار انقلاب در برهه‌های مهم مذهبی و ملی می‌پردازد و توسط فرهنگ‌سرای ابن‌سینا به صورت مناسبتی تولید و منتشر می‌شود.

علاقه مندان می توانند برای ملاحظه مجموعه ویدیویی نشان به صفحه فرهنگ‌سرای ابن سینا در  آپارات به نشانی Farhangsara_ebne_sina مراجعه فرمایند.

مطالب مرتبط
نظر شما