شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
ساعت : ۰۰:۳۷
کد خبر: ۱۱۸۸۰۴
|
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۲
ویدیوکلیپ "قوت اسلام" شامل بیانات مهم رهبر انقلاب اسلامی در خصوص اربعین حسینی(ع) از سری تولیدات ویدیویی "نشان" توسط فرهنگ‌سرای ابن سینا تولید و منتشر شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، "قوت اسلام" عنوان شصت و یکمین ویدیوکلیپ از مجموعه ویدیویی" نشان" است که همزمان با اربعین حسینی(ع) توسط این فرهنگ‌سرا تولید و منتشر شده است.
آیین پیاده روی و زیارت اربعین حسینی(ع) به طور ویژه بعد از سقوط رژیم صدام در بهار ۲۰۰۳ در عراق بروز و ظهور یافت و جهان اسلام تا آن تاریخ از آن بی اطلاع بود، مشاهده خیل زائران عراقی که پای پیاده عازم کربلای معلا هستند همه جهان، اعم از متدین و غیرمتدین و حتی اشغالگران آمریکایی را به تعجب واداشت.
بعد از گذشت ۱۸ سال از برپایی این آیین مقدس، اینک زیارت اربعین حسینی(ع) به واسطه حضور میلیونی زائران از داخل و خارج عراق، شهرتی جهانی یافته است و هر سال از پیروان ادیان و مذاهب مختلف از سراسر جهان در آن حضور می یابند تا عمق این آیین معنوی را درک کنند.
به همین مناسبت در شماره جدید تولیدات ویدیویی "نشان" بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص راهپیمایی اربعین حسینی(ع) که باعث قوت اسلام ، جبهه مقاومت و توصیف این راهپیمایی به عنوان حرکت عظیم جهانی مردمی که هر سال پرشورتر برگزار می شود و همچنین ضرورت شناخت امام حسین (ع) به دنیای دچار ظلم و فساد و دنائت، محتاج معرفت آزادگی حسینی ، مورد بازخوانی قرار گرفته است.

مجموعه تولیدات ویدیویی "نشان" به طرح بیانات رهبر بزرگوار انقلاب در برهه‌های مهم مذهبی و ملی می‌پردازد و توسط فرهنگ‌سرای ابن‌سینا به صورت مناسبتی تولید و منتشر می‌شود.
علاقمندان جهت مشاهده سایر تولیدات نشان می‌توانند به صفحه فرهنگ‌سرای ابن‌سینا در آپارات به آدرس  Farhangsara_ebne_sina   مراجعه فرمایند.

مطالب مرتبط
نظر شما